Միացյալ Թագավորությունը 1 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ կհատկացնի Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին՝ աջակցելու Լեռնային Ղարաբաղում տիրող մարդասիրական իրավիճակի կապակցությամբ:
«Միացյալ Թագավորությունը հայտարարել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին կենսական նշանակության ֆինանսավորում հատկացնելու մասին, որն անհրաժեշտ դեղորայք, բժշկական օգնություն և այլ աջակցություն տրամադրելու Լեռնային Ղարաբաղում և ամբողջ տարածաշրջանում բնակչության խոցելի խմբերին:
1 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ ֆինանսավորումը ԿԽՄԿ-ին կնպաստի նաև վիրավորներին տեղափոխելու և տեղահանված անձանց ընտանիքներին կապի պահպանման հարցում օգնելու գործում»,- նշված է Մեծ Բրիտանիայի կառավարության հայտարարության մեջ:
Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Լեո Դոքերթին նշել է, որ այդ ֆինանսական փաթեթը կօգնի պաշտպանել տեղահանված ընտանիքները և կենսական օգնություն կցուցաբերի բնակչության առավել խոցելի խավերին:

Великобритания предоставит 1 миллион фунтов Международному комитету Красного Креста в поддержку гуманитарного реагирования на ситуацию в Нагорном Карабахе.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает правительство Великобритании.
В заявлении говорится, что финансирование предназначено для предоставления основных медицинских услуг лекарств, другой необходимой поддержки уязвимым слоям в Нагорном Карабахе и регионе.
Финансирование в размере 1 миллиона фунтов стерлингов пойдет на поддержку МККК, который занимается транспортировкой раненых и поддерживает связь с семьями перемещенных лиц.
Министр Великобритании по Европейским вопросам Лео Доэрти заявил, что финансовый пакет поможет защитить семьи и обеспечить жизненно важную поддержку уязвимым людям.