Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը մի խումբ պատասխանատուների հետ կմնա Ստեփանակերտում այնքան ժամանակ, մինչև չավարտվեն սեպտեմբերի 19-20-ը տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների և սեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների աճյունների ու անհետ կորածների որոնողափրկարարական աշխատանքները։ Այս մասին նշված է Տեղեկատվական շտաբի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Տեղեկացնում ենք նաև, որ Կառավարությունը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող այն քաղաքացիների հարցը, ովքեր տարբեր պատճառներով հնարավոր է, որ գտնվելիս լինեն Հանրապետության տարածքում»:

Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян с группой ответственных лиц останутся в Степанакерте до завершения поисковых работ останков погибших и без вести пропавших в результате военных действий 19-20 сентября и взрыва, произошедшего на топливохранилище в Аскеранском районе 25 сентября. Об этом говорится в сообщении, распространенном Информационным штабом Арцаха.
''Также сообщаем, что правительство держит в центре внимания вопрос граждан, желающих переехать в РА, но по каким-либо причинам все еще находящихся на территории республики''.