Պուշկով. ԱՄՆ-ն ԵՄ-ի վրա ճնշում է գործադրում, ինքը՝ գումար աշխատում
Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի ղեկավար Ալեքսեյ Պուշկովը իր Twitter-յան էջում գրառում է կատարել, որտեղ քննադատել է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի կողմից արված հայտարարությունը, առ այն, որ ներկայումս հարմար ժամանակ չէ Ռուսաստանի հետ գործարար կապեր հաստատելու համար: Պուշկովը մասնավորապես նշել է, որ ԱՄՆ-ն ճնշում է գործադրում ԵՄ-ի վրա, փոխարենը ինքը  մեծացնում է ՌԴ-ի հետ առևտրաշրջանառությունը: Գրառման մեջ ասվում է. « Հիմա հարմար ժամանակ չէ ՌԴ-ի հետ գործարար կապեր հաստատելու համար (ԱՄՆ պետդեպարտամենտ): Իսկ ի՞նչ կասեք այն փաստի վերաբերյալ, որ 2014 թվականին Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև առևտրաշրջանառությունը աճել է յոթ տոկոսով: ԵՄ-ի վրա ճնշում են գործադրում, իրենք գումար աշխատում »:
Հիշեցնենք , որ դեկտեմբերի վերջին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նույնպես  հայտարարել էր, որ 2014-ին ԱՄՆ-ի և ՌԴ-ի միջև առևտրաշրջանառությունը աճել է յոթ տոկոսով, մինչդեռ ԱՄՆ-ից ՌԴ ներմուծվող  ապրանքների քանակը աճել է 23 տոկոսով, հայտնում է lenta.ru-ն:

Пушков: США давят на ЕС, одновременно наращивая торговый оборот с Россией
В своем микроблоге в Twitter глава комитета Госдумы по международным делам Алексей Пушков раскритиковал заявление Госдепа США о неподходящем времени для бизнеса с Россией. В особенности Пушков отметил, что США давят на ЕС, одновременно наращивая свой торговый оборот с Россией. В своей публикации Пушков отметил: "Госдеп США: "Сейчас не время для бизнеса с Россией". A как же в 2014 торговля США с Россией выросла на 7%? На ЕС давят, а сами делают деньги"...
Напомним, что в конце декабря президент России Владимир Путин сообщил о том, что в 2014 году объем товарооборота между РФ и США вырос на 7 процентов, при этом импорт продукции из Соединенных Штатов увеличился на 23 процента, сообщает lenta.ru.