«Հիշատակի եռերգություն»՝ ի նշանավորումն Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի
Ապրիլի 24-ին լրանում է Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցը, ինչի կապակցությամբ ապրիլի 23-ին և 24-ին նախատեսված է միջոցառումների շարք՝ «Հիշատակի եռերգություն» խորագրով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից:
«Հիշատակի եռերգություն»-ը կսկսվի ապրիլի 23-ին՝ ժամը 23:00-ին.  Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը և Ազգային ակադեմիական երգչախումբը կկատարեն Ջուզեպպե Վերդիի «Ռեքվիեմը»: Համերգը հեռարձակվելու է ուղիղ եթերում:
Ապրիլի 23-ի լույս 24-ի գիշերը՝ ուղիղ կեսգիշերին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը և «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը կներկայացնեն Մոցարտի «Ռեքվիեմը»: Համերգը կղեկավարի գերմանաբնակ դիրիժոր Ալեքսանդր Իրադյանը:
Եռերգությունը կեզրափակվի ապրիլի 24-ին՝ ժամը 19:15-ին, կհնչի Տիգրան Մանսուրյանի «Ռեքվիեմ»-ը: Համերգը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի, Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի և Երևանի պետական կամերային երգչախմբի կատարմամբ տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
Ապրիլի 21-ին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում կբացվի ժամանակավոր ցուցադրություն՝ «Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների հետքերով» խորագրով։ Այն կտևի մինչև սեպտեմբերի 10-ը:
Ապրիլի 24-ին՝ առավոտյան ժամը 9։00-ից մինչև 10։00-ն, մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդ ժամանակավորապես կսահմանափակվի՝ պայմանավորված պատվիրակությունների պաշտոնական այցելություններով:

"Трилогия памяти" в ознаменование 106-й годовщины Геноцида армян
24 апреля исполняется 106 лет со дня Геноцида армян, в связи с чем, на 23 - 24 апреля запланирована серия мероприятий под названием “Трилогия памяти”. Об этом "Арменпресс" сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта.
Начало “Трилогии памяти” ознаменуется “Реквием” Джузеппе Верди. Его в Мемориале Геноцида армян 23 апреля в 23:00 под руководство Эдуарда Топчяна исполнят Национальный филармонический оркестр Армении и Национальный академический хор. Реквием будет транслироваться в прямом эфире.
В полночь с 23 на 24 апреля Государственный хор Армении и Государственный камерный хор “Овер” в Доме камерной музыки имени Комитаса представят “Реквием” Моцарта. Дирижер -Александр Ирадян.
Завершится “Трилогия памяти” 24 апреля в 19:15, прозвучит “Реквием” Тиграна Мансуряна. Его в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна исполнят Государственный симфонический оркестр Армении, Государственный камерный хор Армении и Ереванский государственный камерный хор.
21 апреля в Музее-институте Геноцида армян открылась экспозиция “По следам семей, переживших Геноцид армян”. Она продлится до 10 сентября.
24 апреля с 9:00 до 10:00 вход в Цицернакаберд временно будет ограничен в связи с официальными посещениями делегаций.