Իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է. ՊԲ
Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ- մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում: Այս մասին հայտարարել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։
Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:
Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար:

The Azerbaijani Side Continues to Remain in the Positions Occupied on March 24: Artsakh Defense Army
On the night of March 25 to 26 and as of 9 AM the operative-tactical situation along the entire line of contact, including the eastern border, is relatively stable, no significant ceasefire violations have been reported, Artsakh’s Defense Ministry reports.
The Azerbaijani side continues to remain in the positions occupied on March 24.
Negotiations over their return to the starting positions are ongoing.
The condition of two servicemen wounded as a result of Azerbaijani provocation on March 25 continues to remain extremely severe, the condition of one serviceman is moderate, that of 12 servicemen is satisfactory.