Իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է. ՊԲ
Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ- մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում: Այս մասին հայտարարել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։
Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:
Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար:

Oбстановка на всей линии соприкосновения сравнительно стабильная: минобороны Арцаха
В ночь с 25 на 26 марта и по состоянию на 09:00 утра оперативно-тактическая обстановка на всей линии соприкосновения, в том числе на восточном участке, была сравнительно стабильной, каких-либо существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
Азербайджанская сторона продолжает оставаться на позициях, занятых 24 марта.
Переговоры по поводу их возвращения на исходные позиции продолжаются.
Состояние двух военнослужащих Армии обороны из числа раненных в результате азербайджанской агрессии 25 марта продолжает оставаться критически тяжелым, состояние одного военнослужащего - средней тяжести, остальных двенадцати - удовлетворительным.