Իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է. Արցախի ՊՆ
Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանունները որոշ հատվածներում խախտել են հրադադարի ռեժիմը' կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից կորուստներ չկան:
Վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, որոնցից մեկինը' ծայրահեղ ծանր: Մյուս վիրավորների վիճակը բավարար է:
Ռուսական զորակազմի հրամանատարության միջնորդությամբ շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ:

Azerbaijan Violated the Ceasefire in Some Areas Overnight – Artsakh MoD
The situation on the line of contact has been relatively stable during the night and this morning, Artsakh’s Defense Ministry informsArmradio reports.
Units of the Armed Forces of Azerbaijan violated the ceasefire regime in some areas, employing firearms of different calibers. No casualties are reported on the Armenian side.
A total of 19 servicemen were injured during Azerbaijan’s drone attack on Wednesday. Four are in serious condition, one is in critical condition.
With the mediation of the Russian military command, steps are being taken to stabilize the situation.