Վրաստանի ներքին գործերի նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին անտառային հրդեհների դեմ պայքարին օգնելու համար
Sova News
Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին անտառային հրդեհների դեմ պայքարին աջակցելու պատրաստակամության համար, տեղեկացրել է «Sputnik Грузия»-ն։
«Նրանք մեզ առաջարկել են օգնել տեխնիկայով, իհարկե, մենք նույնպես տեխնիկա ենք մոբիլիզացրել, բայց դուք տեսնում եք,որ մենք ֆիզիկապես չենք կարող այն մեծ քանակությամբ օգտագործել, տարածքն այդպիսին է», - ասաց Գոմելաուրին։
Նրա խոսքով, ամենաարդյունավետն ինքնաթիռների օգտագործումն է, սակայն հաշվի առնելով հրդեհներըի տարածվելն ամբողջ Եվրոպայում, չարժե սպասել, որ դրանք կտեղափոխեն Վրաստան։

Глава МВД Грузии поблагодарил Армению за готовность помочь в борьбе с лесными пожарами
Глава МВД Грузии Вахтанг Гомелаури поблагодарил Армению за предложенную помощь в тушении лесного пожара, сообщает Sputnik Грузия.
''Они предложили нам помочь с техникой, правда, мы тоже мобилизовали технику, но вы же видите, что мы физически не можем использовать ее в больших количествах, местность такая'', – сказал Гомелаури.
По его словам, эффективнее всего использовать самолеты, но с учетом распространившихся по всей Европе пожаров ждать их передачи в Грузию не приходится.
- Министры обороны Армении и Грузии подписали программу сотрудничества на 2022 год В ходе встречи главы оборонных ведомств Армении и Грузии коснулись ряда вопросов региональной безопасности.