Հայաստան կայցելի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հրավերով հոկտեմբերի 4-5-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում կգտնվի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մարիանո Գրոսին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳ նախարարությունը, հոկտեմբերի 4-ին Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենին կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Այցի շրջանակներում գլխավոր տնօրեն Գրոսիին կընդունեն ՀՀ նախագահը, ՀՀ վարչապետը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, Առողջապահության նախարարները։
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը կայցելի նաև Հայկական ատոմային էլեկտրակայան, Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոն, ինչպես նաև դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ ուսանողների համար։

Армению посетит генеральный директор Международного агентства по атомной энергии
По приглашению министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна 4-5 октября с рабочим визитом в Армении будет находиться генеральный директор Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Рафаэль Мариано Гросси.
Как сообщили в МИД РА, 4 октября генерального директора МАГАТЭ примет министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
В рамках визита гендиректора МАГАТЭ примут президент РА, премьер-министр РА, министр территориального управления и инфраструктур и министр здравоохранения.
Генеральный директор МАГАТЭ также посетит Армянскую атомную электростанцию, Национальный центр онкологии имени В. А. Фанарджяна и выступит с лекцией для студентов ЕГУ.