Հայաստան կայցելի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հրավերով հոկտեմբերի 4-5-ը աշխատանքային այցով Հայաստանում կգտնվի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մարիանո Գրոսին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳ նախարարությունը, հոկտեմբերի 4-ին Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենին կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Այցի շրջանակներում գլխավոր տնօրեն Գրոսիին կընդունեն ՀՀ նախագահը, ՀՀ վարչապետը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, Առողջապահության նախարարները։
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը կայցելի նաև Հայկական ատոմային էլեկտրակայան, Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոն, ինչպես նաև դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ ուսանողների համար։

The International Atomic Energy Agency (IAEA) Director General Rafael Grossi will visit Armenia on October 4-5.
During the visit Grossi will have meetings with the President of Armenia Vahagn Khachaturyan, Prime Minister Nikol Pashinyan, Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan and Minister of Healthcare Anahit Avanesyan, the foreign ministry said.
The IAEA Director General will also visit the Armenian Nuclear Power Plant and the Fanarjyan National Center of Oncology. Grossi will deliver a lecture at the Yerevan State University.