Թբիլիսիում մեռած են գտել Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորին
«Վրացական երազանք-Դեմոկրատական Վրաստան» կառավարող կուսակցությունից Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Իրակլի Խախուբիային  մեռած են գտել Թբիլիսիի իր տանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է Արմենպրես-ը, հոկտեմբերի 27-ին հաղորդել է Mtavari Arxi վրացական հեռուստաալիքը: Խախուբիայի մարմինը հայտնաբերել է նրա կինը:
Տեղի ունեցածի պատճառները հայտնի չեն: Վարկածներից մեկի համաձայն՝ խորհրդարանականը վերջ է տվել իր կյանքին: Նրա մարմնի մոտ հայտնաբերել են հրաձգային զենք: Քրեական գործ է հարուցվել Վրաստանի ՔՕ-ի «Ինքնասպանության հասցնելը» հոդվածով: Վայրում աշխատում են քննիչները:
Խախուբիան, որը 51 տարեկան էր, Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր է դարձել 2020 թվականին: Օրենսդիր մարմնում նա ներկայացնում էր Փոթիի, Խոբիի և Սենակիի միամանդատ ընտրատարածքը, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Член правящей партии Грузии найден погибшим в своем доме
Депутат парламента Грузии Ираклий Хахубия от правящей партии "Грузинская мечта - Демократическая Грузия" найдет мертвым у себя дома в Тбилиси. Как передает ТАСС, об этом в четверг сообщил грузинский телеканал Mtavari Arxi.
Тело Хахубии обнаружила его жена. Причины произошедшего неизвестны. По одной из версий парламентарий покончил с собой. Рядом с его телом обнаружено огнестрельное оружие.
Уголовное дело возбуждено по статье "Доведение до самоубийства" УК Грузии. На месте работаю следователи.
Хахубия, которому был 51 год, стал депутатом парламента Грузии в 2020 году. В законодательном органе он представлял одномандатный округ Поти, Хоби и Сенаки.