Չինաստանը, Ռուսաստանը և Իրանը մարտի 15-19-ը ծովային զորավարժություններ կանցկացնեն Օմանի ծոցում
Չինաստանի, Ռուսաստանի, Իրանի և այլ երկրների ռազմածովային ուժերը մարտի 15-ից մինչև 19-ը համատեղ ծովային զորավարժություններ կանցկացնեն Օմանի ծոցի ջրատարածքում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մարտի 15-ից մինչև 19-ը Չինաստանի, Իրանի, Ռուսաստանի և այլ պետությունների ռազմածովային ուժերն Օմանի ծոցում կանցկացնեն «Անվտանգության կապեր-2023» համատեղ ծովային զորավարժությունները», - այսօր հայտնել է ՉԺՀ-ի պաշտպանության նախարարությունը։
Գերատեսչությունը նշել է, որ զորավարժությունները կօգնեն խորացնել մասնակից երկրների ռազմածովային ուժերի միջև պրակտիկ համագործակցությունը:

Китай, РФ и Иран проведут морские учения в Оманском заливе 15-19 марта
Военно-морские силы Китая, России, Ирана и других стран проведут совместные морские учения в акватории Оманского залива с 15 по 19 марта. Об этом в среду сообщило Министерство обороны КНР, передает ТАСС.
"С 15 по 19 марта военно-морские силы Китая, Ирана, России и других государств проведут в Оманском заливе совместные морские учения "Узы безопасности - 2023", - указывается в сообщении ведомства.
Как отмечается в заявлении, со стороны ВМС Народно-освободительной армии Китая в учениях примет участие ракетный эсминец "Наньнин". "В основном он будет принимать участие в отработке воздушных поисковых операций, спасения на море, выполнения морского парадного построения и выполнять другие задачи в рамках учений", - указывается в сообщении.