Հայրենավաճառության մեջ մեղադրվողի հուսահատ ջանքերը ոչ մի քննության չեն դիմանում. ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, նշված է.
«Մեկնաբանություն ստանալու լրատվամիջոցների խնդրանքներին ընդառաջելով՝ ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակն արձագանքում է վարչապետի աթոռը զբաղեցնողի երեկվա ցնորամտություններին, որոնք հնչել են «2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի դռնբաց նիստ» կոչվող շոուի ժամանակ:
ՀՀ վարչապետի աթոռը զբաղեցնող կապիտուլյանտի երեկվա ընթերցանությունը ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում ավելի շուտ հիշեցնում էր սեփական պետությանն ու ժողովրդին դավաճանելու մեջ մեղադրվողի պաշտպանական ճառի փորձարկում:
Հայրենավաճառության մեջ մեղադրվողի հուսահատ ջանքերը ոչ մի քննության չեն դիմանում: Արդարացում չունեցող՝ իր պետականակործան քաղաքականությունն արդարացնելու նպատակով ակնհայտ փաստերի միտումնավոր խեղաթյուրումն ավելի է ծանրացնում հանցանքը»։

Безнадежные усилия обвиняемого в продаже родины не выдерживают никакого расследования: офис третьего президента Армении
Офис третьего президента Армении Сержа Саргсяна распространил заявление, в котоором говорится:
"Идя навстречу просьбам СМИ о получении комментария, офис третьего президента РА откликается на вчерашние сумасбродства занимающего кресло премьер-министра, которые прозвучали на шоу, называемом "Открытое заседание следственной комиссии НС, созданной с целью изучения обстоятельств военных действий, развязанных 27 сентября 2020 года".
Вчерашнее чтение занимающего кресло премьер-министра РА капитулянта на заседании следственной комиссии НС РА скорее напоминало репетицию защитной речи обвиняемого в предательстве собственного государства и народа.
Безнадежные усилия обвиняемого в продаже родины не выдерживают никакого расследования. Намеренное искажение очевидных фактов, преследующее цель оправдать свою не имеющую оправдания гибельную для государства политику, как говорится, ещё более отягощает преступление».