«Մենք գալիս ենք Մոսկվա». Պրիգոժինը պատասխանել է Պուտինին
«Վագների» հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինը Telegram-ի իր ալիքում աուդիո ձայնագրություն է հրապարակել՝ ասելով, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սխալվում է, փոխանցում է Aysor.am։
«Հայրենիքի դավաճանության հարցում նախագահը խորապես սխալվել է։ Մենք մեր երկրի հայրենասերներն ենք։ Մենք կռվել ենք և կռվում ենք։ Եվ ոչ ոք չի պատրաստվում հանձնվել նախագահի, ԱԴԾ-ի կամ որևէ մեկի խնդրանքով, որովհետև մենք չենք ցանկանում, որ երկիրը ապրի կոռուպցիայի, խաբեության մեջ», - ասել է Պրիգոժինը:
Նա նշել է, որ երբ Վագները կռվում էին Աֆրիկայում, «մեզ ասացին, որ մեզ պետք է Աֆրիկան, իսկ դրանից հետո նրանք լքեցին այն, քանի որ գողացան ամբողջ գումարը, որը պետք է գնար օգնության համար»։
«Երբ մեզ ասացին, որ մենք պատերազմում ենք Ուկրաինայի հետ, մենք գնացինք և կռվեցինք։ Բայց պարզվեց, որ ռազմամթերքը, զենքերը, ամբողջ գումարը, որ դրվել է, նույնպես գողացել են»,- ասել է Պրիգոժինը։
Նրա խոսքով, այժմ իշխանությունները ոչինչ չեն խնայում, երբ իմանում են, որ ինչ-որ մեկը արդեն գնում է դեպի Մոսկվա, այդ օրը եկել է, և հիմա նրանք նույնիսկ հարվածում են խաղաղ ենթակառուցվածքներին։

"Мы идем на Москву": Пригожин ответил Путину
Основатель ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин в своем телеграм-канале опубликовал аудиозапись, заявив, что президент России Владимир Путин ошибается, передает Aysor.am.
"По поводу предательства родины президент глубоко ошибся. Мы - патриоты своей родины. Мы воевали и воюем. И никто не собирается по требованию президента, ФСБ или еще кого-нибудь прийти с повинной. Потому что мы не хотим, чтобы страна жила дальше в коррупции, в обмане", - заявил Пригожин.
Он отметил, что, когда "Вагнер" воевал в Африке, "нам говорили о том, что нам нужна Африка, а после этого ее бросили, потому что разворовали все деньги, которые должны были идти на помощь".
"Когда нам говорили о том, что мы воюем с Украиной, мы шли и воевали. Но выяснилось, что боеприпасы, вооружения, все деньги, которые были положены на них, также разворовываются", - отметил Пригожин.
По его словам, теперь власти не экономят ничего, когда узнали, что кто-то идет на Москву, и бьют даже по мирным инфраструктурам.