Բայդենը գտնվում է Չինաստանի ամբողջական վերահսկողության տակ. Թրամփ
ԱՄՆ գլխավոր շտաբի պետ Ջո Բայդենը գտնվում է Չինաստանի ամբողջական վերահսկողության տակ: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ` երեքշաբթի նման կարծիք է հայտնել Միացյալ Նահանգների նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Ելույթ ունենալով Նյու Հեմփշիրում տեղի ունեցած միջոցառման ժամանակ՝ նա նշել է, որ ԱՄՆ ներկայիս վարչակազմը չի արձագանքում Կուբայում Չինաստանի գործունեության մասին հաղորդագրություններին՝ դա կապելով գործող նախագահի ընտանիքի կողմից չինական ընկերություններից ենթադրյալ գումարներ ստանալու հետ:
«Ջո Բայդենը փոխզիջումների դիմող նախագահ է: Չինաստանում գիտեն, թե որքանով կարող է նա փոխզիջումների գնալ: Նրանք լիովին վերահսկում են նրան <...>։ Չինաստանը տիրում է Բայդենին»,- ասել է Թրամփը:

Трамп заявил о подконтрольности Байдена Китаю
Глава американской администрации Джо Байден находится под полным контролем Китая. Такое мнение выразил во вторник экс-президент Соединенных Штатов Дональд Трамп, передает ТАСС
Выступая на мероприятии в штате Нью-Гэмпшир, он указал на то, что нынешняя американская администрация не реагирует на сообщения о деятельности КНР на Кубе, связав это с якобы имевшим место получением семьей действующего президента денег от китайских компаний. "Джо Байден - скомпрометировавший себя президент, - заявил Трамп. - В Китае знают, насколько он скомпрометирован. У них есть над ним полный контроль <...>. Китай владеет Байденом".
Политик добавил, что в случае своего переизбрания на высший государственный пост потребует от Пекина убрать все военное и разведывательное оборудование с Кубы за двое суток.