Մոսկվայի օդանավակայաններն անցել են բնականոն աշխատանքի
Մոսկվայի, Մոսկվայի շրջանի և Կալուգայի օդանավակայանները ուրբաթ՝ օգոստոսի 11-ի առավոտյան սահմանափակումների ներդրումից հետո անցել են բնականոն աշխատանքի։ Այս մասին հայտնում է Lenta.ru-ն:
Չվերթների ընդունման և ուղարկման սահմանափակումները հանվել են Մոսկվայի ժամանակով 10:50-ին: «Սահմանափակումների ողջ ընթացքում օդանավի և ցամաքային ծառայությունների անձնակազմերը ապահովել են անվտանգության բոլոր անհրաժեշտ միջոցները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Նոր Մոսկվայում 5 անօդաչու թռչող սարք են խոցել, որոնք ուղևորվում էին մայրաքաղաք։ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը անօդաչու թռչող սարքի հարձակումը որակել է որպես ահաբեկչություն։
Դա ազդել է Վնուկովոյում ավիահաղորդակցության վրա։ Օդանավերը, որոնք ուղևորվում էին այդ օդանավակայան, ուղղվել են մայրաքաղաքի այլ օդանավակայաններ՝ Շերեմետևո և Դոմոդեդովո։ Խոսքը, մասնավորապես, առնվազն 10 չվերթի մասին է Անկարայից, Երևանից, Շարմ էլ Շեյխից, Դուբայից, Չելյաբինսկից, Նովոսիբիրսկից, Սուրգուտից, Ուֆայից և Պերմից։

Аэропорты Москвы перешли на работу в штатном режиме
Аэропорты Москвы, Московской области и Калуги перешли на работу в штатном режиме после введения ограничений утром в пятницу, 11 августа. Об этом сообщает ''Лента.ру'' со ссылкой на Росавиацию в своем Telegram-канале.
Ограничения на прием и отправку рейсов были сняты в 10:50 по московскому времени. ''В течение всего времени действия ограничений экипажами воздушных судов и наземными службами обеспечивались все необходимые меры безопасности'', -говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что в Новой Москве были сбиты пять беспилотников, направлявшихся к столице. Минобороны России классифицировало атаку дронов как теракт.
Тогда налет повлиял на авиасообщение во Внуково. Самолеты, направлявшиеся в эту воздушную гавань, перенаправляли в другие столичные аэропорты - Шереметьево и Домодедово. В частности, речь идет как минимум о 10 рейсах из Анкары, Еревана, Шарм-эш-Шейха, Дубая, Челябинска, Новосибирска, Сургута, Уфы и Перми.