Իրանական բանակը ռադիոէլեկտրոնային պատերազմի լայնածավալ զորավարժություններ է անցկացրել
Իրանի բանակը երկրի կենտրոնական շրջաններում ռադիոէլեկտրոնային պատերազմի լայնածավալ զորավարժություն է անցկացրել, որը ստացել է «Իրավագիտության պահապանների վահան» ծածկանունը, հայտնում է Mehr-ը։
Ուրբաթ օրն Իրանի բանակի տարբեր ստորաբաժանումներ սկսել են լայնածավալ համատեղ զորավարժություններ՝ ռադիոէլեկտրոնային պատերազմի ստորաբաժանումների մասնակցությամբ, որոնցում ներգրավված են ռադարներ, անօդաչու սարքեր, միկրոօդանավեր և տեղական նախագծման և արտադրության այլ ռազմական տեխնիկա։
Համատեղ օդային զորավարժություններին, որոնք կոչվում են Separ-e Hafezan-e Velayat 1402 («Իրավագիտության պահապանների վահան 1402»), մասնակցել են ցամաքային զորքերի, օդուժի, նավատորմի և հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները, որոնց շտաբը տեղակայված է եղել երկրի կենտրոնական շրջաններում:
Իրանի ցամաքային ուժերի համակարգման գծով գլխավոր հրամանատարի տեղակալ, կոնտրադմիրալ Հաբիբոլլահ Սայարիի խոսքով, զորավարժությունները ներառում են տեղական արտադրության տարբեր տեսակի էլեկտրոնային պատերազմի համակարգեր, ռադարներ, անօդաչու թռչող սարքեր, կիբեր և օդատիեզերական համակարգեր, անձնակազմ և անօդաչու կործանիչներ, միկրոավիացիա, ինչպես նաև էլեկտրոնային պատերազմին առնչվող ստացիոնար, շարժական, ցամաքային և օդային համակարգեր։

Иранская армия провела крупномасштабные учения по радиоэлектронной борьбе
Армия Ирана провела в центральных районах страны крупномасштабные учения по радиоэлектронной борьбе под кодовым названием "Щит хранителей юриспруденции", сообщает Mehr.
В пятницу в различных подразделениях иранской армии начались масштабные совместные учения с участием подразделений радиоэлектронной борьбы, в которых были задействованы радары, беспилотники, микросамолеты и другая военная техника местной разработки и производства.
В совместных воздушных маневрах под кодовым названием Separ-e Hafezan-e Velayat 1402 ("Щит хранителей юриспруденции 1402") приняли участие подразделения сухопутных войск, ВВС, ВМС и ПВО, штаб которых был расположен в центральных районах страны.
По словам заместителя главнокомандующего сухопутными войсками Ирана по координации контр-адмирала Хабиболлы Сайяри, в учениях задействованы различные виды систем радиоэлектронной борьбы местного производства, радары, беспилотники, кибер- и аэрокосмические системы, пилотируемые и беспилотные истребители, микроавиация, а также стационарные, мобильные, наземные и воздушные системы, связанные с радиоэлектронной борьбой.