Նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունը դեռևս ոչ ոք չի չեղարկել. Արմեն Գրիգորյանն արձագանքում է Պուտինին (Azatutyun)
2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունը դեռևս ոչ ոք չի չեղարկել, «Ազատության» հետ զրույցում հայտարարեց Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ արձագանքելով Մոսկվայից հնչող պնդումներին։
Վլադիմիր Պուտինն օրերս, մասնավորապես, նշել է, թե Հայաստանն է ճանաչել Ղարաբաղը Ադրբեջանի մաս և եթե Հայաստանն ինքն է գնացել այդ քայլին, ապա Մոսկվան ի՞նչ պետք է անի։
«Այն ուժի մեջ է ու ցանկության դեպքում, քաղաքական կամքի դեպքում, բոլոր հարցերը, որոնք վերաբերում են այսօրվա իրավիճակին, որովհետև այսօրվա ճգնաժամը Լաչինի միջանցքի փակումն, Լաչինի միջանցքի բաց, փակ լինելը կարգավորվում է նոյեմբերի 9-ով և ոչ ոք նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունն այդ առումով չի չեղարկել: Ես կարծում եմ, որ նոյեմբերի 9-ը հնարավորություն է տալիս ներկայիս ճգնաժամի բոլոր խնդիրները լուծելու», - ասաց Գրիգորյանը:

Заявление от 9 ноября никто не отменял: Армен Григорян отреагировал на заявление Путина
Заявление от 9 ноября 2020 года еще никто не отменял. Как передает News.am, об этом в интервью армянской службе "Радио Свобода" заявил секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян.
Отметим, что президент РФ Владимир Путин на днях заявил, что Армения признала Карабах частью Азербайджана. "Если Армения сама пошла на такой шаг, то что должна сделать Москва?", – отметил он.
"Это заявление в силе, и при желании, при наличии политической воли все вопросы, связанные с сегодняшней ситуацией, сегодняшним кризисом, открытием и закрытием Лачинского коридора, регулируются заявлением от 9 ноября", – добавил Григорян.