Սահմանին իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ
ՀՀ  և ԼՂՀ սահմանային իրավիճակը լարված է՝ փետրվարի 21-ից հետո ձևավորված համեմատաբար փխրուն հանդարտությունից հետո: Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ը` մեջբերելով ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանին:
«Ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա: Միջնորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունների ուշադրությունն ենք հրավիրում սրա վրա և նշում, որ ադրբեջանական կողմն արդեն ունի որոշակի կորուստներ և կշարունակի կրել ու այդ ամենը կմնա իրենց խղճին»,-ասաց Ա. Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքերով՝ այս պահին խախտումները շատ են՝ վերջին դիվերսիայից հետո   կնապատկվել, եռապատկվել են:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 28-ին՝ ժամը 14:25-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետերի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ։
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին նկատել են հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և վերջիններիս կորուստներ պատճառելով, հետ շպրտել ելման դիրքեր։ Մարտերի ընթացքում զոհվել են զինծառայողներ, 1979թ. ծնված Արտակ Սեդրակի Աղեկյանը և 1995թ. ծնված Հայկ Գրիգորի Բարոյանը։

Ситуация на границе остается напряженной
На армяно-азербайджанской границе и на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана ситуация напряженная после относительного, хрупкого спокойствия, установившегося с 21 февраля. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"Вся ответственность ложится на азербайджанскую сторону. Обращаем внимание осуществляющих посредническую миссию организаций на сложившуюся ситуацию, добавляя, что азербайджанская сторона уже понесла определенные потери и продолжит нести их, и все это останется на ее совести", – сказал А.Ованнисян.
По его словам, на данный момент, после последней диверсии азербайджанской стороны, случаи нарушения Азербайджаном режима перемирия существенно возросли.
Отметим, ранее пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики передала: "ВС Азербайджана 28 февраля, около 14:25, предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения в направлении боевых позиций одной из воинских частей Армии обороны НКР, расположенной в северо-восточном направлении линии соприкосновения.
Передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения спецподразделений противника, последние были отброшены на исходные позиции и понесли потери. К сожалению, в ходе боев погибли армянские военнослужащие Артак Седракович Агекян (1979 г.р) и Айк Григорович Бароян (1995 г.р)".