Արցախն ավելի գրավիչ է դարձել օտարերկրյա զբոսաշրջիկների համար
Վերջին տարիներին ԼՂՀ զբոսաշրջության ոլորտում զգալի առաջխաղացում է արձանագրվել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում հայտնել է ԼՂՀ ԿԱ զբոսաշրջության և պատմական միջավայրի պահպանության վարչության պետի խորհրդական Արտակ Գրիգորյանը՝ հավելելով, որ տարեցտարի Արցախն ավելի գրավիչ է դառնում օտարերկրյա այցելուների համար:
«Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ 2007 թվականից ի վեր ԼՂՀ օտարերկրյա քաղաքացիների այցելությունների թիվը մինչև 2013 թվականը միջին հաշվով աճում էր 40 տոկոսով: Նշված վիճակագրական տվյալները վերաբերում են միայն ԼՂՀ այցելած օտարերկրյա քաղաքացիներին, իսկ ՀՀ քաղաքացիները այդ վիճակագրության մեջ չեն ընդգրկվում»,-նշել է  Ա. Գրիգորյանը:

In recent years tourism in Artsakh has recorded a significant progress. Nagorno-Karabakh is becoming more popular among foreign tourists, the adviser of the Head of the Department of Tourism and Historic Environment Preservation of the NKR Government Artak Grigoryan said in an interview with Artsakhpress.
“According to statistics, during the period from 2007 to 2013 the number of foreign visitors to Artsakh has grown by an average of 40 percent. These statistical data refer only to the foreign citizens, that visited Artsakh. Data exclude the number of visitors to Armenia,” said Artak Grigoryan.