Դաշնակցությունն ավելի բարձր արդյունքներ էր ակնկալում
Մայիսի 3-ին կայացած ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունները կազմակերպման ձևի մեջ մի քայլ առաջ են նախորդների համեմատ, սակայն, Արցախի ՀՅԴ կուսակցությունն ավելի բարձր արդյունքներ էր ակնկալում: Այս մասին «Արմեդիա» ՏՎԳ-ի հետ զրույցում նշել է կուսակցության ներկայացուցիչ Արմեն Սարգսյանը:
«Մենք մի քիչ ավելի շատ էինք ակնկալում, քան ստացանք ընտրությունների արդյունքում: Միաժամանակ, մենք հպարտ ենք, որ բացառիկ ուժերից մեկն էինք, որ հանդես եկանք համակարգային փոփոխությունների առաջարկով»-նշել է Սարգսյանը:
Ստացած ձայները նա գնահատել է որպես լուրջ արդյունք ՀՅԴ-ի համար՝ ընդգծելով, որ դա ցույց է տալիս, որ իրենց ծրագիրը ժողովրդի կողմից ընկավել է։
Նոր ձևավորվող խորհրդարանում, Սարգսյանի խոսքերով, ՀՅԴ-ն գործելու է իր ծրագրային դրույթներին համապատասպան՝ առաջնորդվելով «Խաղաղություն, արդարություն, աշխատանք» կարգախոսով:
Կոալիցիա կազմելու հնարավորությունն Արմեն Սարգսյանը բացառել է՝ նշելով, որ իր կարծիքով անհրաժեշտ է տարբեր ուժերի հետ համագործակցել տարբեր հարցերի շուրջ, ոչ թե մեկի հետ կոալիցիա ձևավորել:

ARF: We were Expecting Higher Results
The May 3 NKR parliamentary elections of this year in the form of their organization were a step forward compared to the previous ones, but Artsakh ARF was expecting higher results. This was said by ARF representative Armen Sargsyan in a talk with "Armedia" IAA.
"We were expecting a little bit more than received from the elections. At the same time we are proud that we were one of those exceptional parties that came up with a proposal for structural changes," – Sargsyan mentioned.
The votes received he called to be a serious result for ARF, stressing that this shows their program was quite well perceived by the society.
In the new parliament, according to Sargsyan, ARF will work in accordance with its election program, guided by "Peace, Justice and Labour" slogan.
Armen Sargsyan excluded the possibility of forming a coalition, mentioning that according to him it is important to cooperate with different political forces on various issues, than to form a coalition.