Ուկրաինայի ԱԳ նախարար. Տեսականորեն անհնար է վերականգնել Ռուսաստանի հետ նախկին հարաբերությունները
Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Պավլո Կլիմկինը հայտարարել է, որ անհնար է համարում Ռուսաստանի հետ բարիդրացիական հարաբերությունների վերականգնումը, հայտնում է Sputnik New-ը:
«Պետք է հասկանալ, որ Ռուսաստանի Դաշնության հետ հնարավոր չէ վերսկսել  բարիդրացիական հարաբերություններ, ոչ թե նրա համար, որ մենք դա չենք ուզում, այլ դա տեսականորեն անհնար է» ,- նշել է Կլիմկինը Կիևում տեղի ունեցած Ուկրաինա-ՆԱՏՕ միջխորհրդարանական խորհրդի հանդիպման ժամանակ:
«Հեռանկարը, համաձայն որի՝ որոշակի կայունացման փուլից հետո մենք կարող ենք վերադառնալ Ռուսաստանի հետ մեր նախկին հարաբերություններին, ըստ իս՝ տանում է ոչ մի տեղ»,- հավելել է նախարարը:

Ukrainian Foreign Minister: It Is Theoretical Impossible to Restore Relations with Russia
Ukrainian Foreign Minister Pavlo Klimkin declared that he considers restoring good-neighborly relations with Russia to be  impossible, Sputnik News reports.
"Understand that there can be no resumption of normal relations with the Russian Federation, not because we don’t like it, there is just no theoretical possibility," Klimkin said at a meeting of the Ukraine-NATO Interparliamentary Council in Kiev.
"The idea that after a certain stabilization phase we would be able to return to previous interaction and relations with Russia is, as for me, a path that leads to nowhere," the minister added.