ԱՄՆ-ը նախազգուշացրել է Իտալիայում հնարավոր ահաբեկչությունների մասին
ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտն Իտալիայի իշխանություններին նախազգուշացրել է երկրի տարածքում ծայրահեղականների հնարավոր հարձակումների մասին, փոխանցում է BBC-ն։։
Ինչպես ասվում է դեսպանատան տարածած հաղորդագրությունում, ծայրահեղականների թիրախ կարող են լինել մարդկանց կուտակումների վայրերը՝ ներառյալ տեսարժան վայրերը։ Պոտենցիալ թիրախների ցուցակում են Սուրբ Պետրոսի տաճարը, «Լա Սկալա» օպերային դահլիճը և Միլանի տաճարը։
«Ահաբեկչական խմբերը կարող են կիրառել նույն մեթոդները, ինչ Փարիզում տեղի ունեցած վերջին հարձակումների ընթացքում»,- ասվում է ամերիկացի զբոսաշրջիկներին հասցեագրված հաղորդագրությունում։ Հաղորդագրության մեջ նաև հստակեցվում է, որ Իտալիայի իշխանությունները նույնպես ծանուցված են հնարավոր վտանգի մասին։

The U.S. Embassy in Rome sent out a "security message for U.S. citizens," saying that "terrorist groups may possibly utilize similar methods used in the recent Paris attacks," AP reports.
The US State Department has Identified  St. Peter's Basilica in Rome, Milan's cathedral and La Scala opera house, as well as "general venues" like churches, synagogues, restaurants, theaters and hotels have been identified as "potential targets" in those two cities for terrorist attacks.
The message urged U.S. citizens to "remain vigilant and aware of their surroundings."
In response, unidentified Italian government officials noted that Italy received information from many sources and was neither underestimating nor over-emphasizing the information.