Քրդերի դեմ գործողությունները կավարտվեն մեկ-երկու շաբաթից
Թուրքիայի հարավ-արևելքում տեղի ունեցող հակաահաբեկչական գործողությունները պետք է ավարտվեն մեկ-երկու շաբաթվա ընթացքում: Այս մասին հայտնել է  Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Էֆքան Ալանը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին
«Ջիզրեն 99%-ով մաքրված է ահաբեկիչներից, և ես կարծում եմ, որ առաջիկա մի քանի օրերին գործողությունն այնտեղ կարող է ավարտվել: Մինչդեռ Սուր շրջանում գործողությունը կշարունակվի մեկից մինչև երկու շաբաթ», - ասել է Ալան լրագրողներին:
Թուրքական կառավարությունը 2015թ. դեկտեմբերին հայտարարել էր պարետային ժամ երկրի հարավ-արևելքում քրդաբնակ մի շարք շրջաններում, մասնավորապես` Դիարբեքիրի Սուր շրջանում,  Ջիզրեում, Շրնաք նահանգի Սիլոփի գավառում:

Операция против курдов может закончиться в течение одной-двух недель
Антитеррористическая операция на юго-востоке Турции должна закончиться в течение одной-двух недель, заявил министр внутренних дел Турции Эфкан Ала во вторник.
"Джизре на 99% очищен от террористов, и я думаю, что в ближайшие несколько дней операция там может закончиться. В Суре операция продолжится от одной до двух недель", - сказал Ала журналистам, передает РИА Новости.
Турецкие власти объявили в декабре комендантский час в ряде населенных курдами регионов на юго-востоке страны, в частности в районе Сур города Диярбакыр, Джизре и Силопи провинции Ширнак, а также в Нусайбине и Даргечите провинции Мардин.