ԻՊ-ն ստանձնել է Փարիզի արվարձանում տեղի ունեցած հարձակման պատասխանատվությունը
«Իսլամական պետությունը» Amaq լրատվական գործակալության միջոցով հայտարարել է, որ ստանձնում է Փարիզի արվարձանում ոստիկանի սպանության և պանտանդներ վերցնելու պատասխանատվությունը:
Նախօրեին Փարիզի արվարձանում անհայտ անձը դանակի հարվածներով սպանել է ոստիկանի: Սպանություն կատարելուց հետո հանցագործը թաքնվել է սպանվածի տանը՝ պատանդ վերցնելով սպանված ոստիկանի կնոջը և որդուն:
Հանցագործի հետ անարդյունք բանակցություններից հետո ֆրանսիական հատուկջոկատայինները գրոհով վերցրել են տունը: Հանցագործը հասցրել է սպանել նաև ոստիկանի կնոջը, երեքամյա երեխան ողջ է մնացել:

ИГ взяло ответственность за нападение в пригороде Парижа
"Исламское государство" через новостное агентство Amaq заявила, что берет на себя ответственность за убийство полицейского и захват заложников в пригороде Парижа, передает BBC.
Преступление произошло накануне вечером возле дома, где жил офицер французской полиции. Неизвестный несколько раз ударил его ножом, а затем захватил в заложники его жену и трехлетнего сына и забаррикадировался в доме полицейского.
Как сообщило министерство внутренних дел, после безуспешных переговоров с нападавшим, спецназ взял штурмом дом, где тот забаррикадировался, однако он успел убить захваченную в заложники женщину. Ребенка удалось спасти.