ԻՊ կորցնում է «հեղինակությունը» Ֆրանսիայի քաղաքացիների շրջանում
Ֆրանսիայի Ներքին գործերի նախարարության հրապարակած տվյալների համաձայն, ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում «Իսլամական պետություն» ծայրահեղական խմբավորմանը միանալու նպատակով դեպի Սիրիա ու Իրաք է մեկնել Ֆրանսիայի 18 քաղաքացի, մինչդեռ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համար այդ թիվը կազմում էր 69,  փոխանցում է regnum.ru  կայքը:
Ֆրանսիայի ՆԳՆ ղեկավար Բերնար Կազնյովի հավաստմամբ, ԻՊ հեղինակության անկումը Ֆրանսիայի քաղաքացիների մոտ պայմանավորված է ԻՊ կորուստներով և Փարիզի կողմից իրականացվող «հակաահաբեկչական գործողություններով»:
Ֆրանսիայի ՆԳՆ տեղեկությունների համաձայն, Սիրիայում և Իրաքում դեռ գտնվում է Ֆրանսիայի 689 քաղաքացի, այդ թվում՝ 275 կին և 17 անչափահաս:

ИГИЛ теряет популярность у французских граждан
Число уехавших в Сирию и Ирак французских граждан, чтобы присоединиться к «Исламскому государству» сокращается. Об этом со ссылкой на главу МВД Франции Бернара Казнёва передаёт regnum.ru .
Выступая перед сотрудниками службы безопасности в министерстве, Казнёв отметил «четырехкратное сокращение». По его данным, в первые шесть месяцев текущего года число уехавших граждан Франции составило лишь 18 по сравнению с 69 за тот же период 2015 г.
Такую тенденцию министр объяснил потерями ИГИЛ (запрещена в РФ) на земле, а также «расширенными антитеррористическими усилиями» Парижа.
По данным МВД Франции, опубликованным 6 сентября, 689 французских граждан все ещё находятся в регионе, в том числе 275 женщин и 17 несовершеннолетних.