Լիբիայի հարավում ավիաբազայի վրա հարձակման հետևանքով 140 մարդ է զոհվել
Լիբիայի հարավային Բարք ալ-Շատի քաղաքի մոտ գտնվող ավիաբազայի վրա հարձակման հետևանքով 141 մարդ է զոհվել, հայտնում է Reuters-ը՝ Լիբիական ազգային բանակի ներկայացուցիչ Ահմեդ ալ-Միսմարին հղումով: Վերջինիս խոսքերով զոհերից 103-ն զինծառայողներ են, մնացածը՝ խաղաղ բնակիչներ են:
Հաղորդվում է, որ ավիաբազայի վրա հարձակումն իրականացրել են գրոհայիններ Միսուրատա քաղաքից՝ առավել հայտնի որպես Երրորդ ուժ: Ավելի վաղ ավիաբազան վերահսում էին հենց այս խմբավորումը, որը համարվում է ՄԱԿ-ի կողմից աջակցվող Տրիպոլիի ազգային համաձայնության կառավարության դաշնակից:

Атака на авиабазу в Ливии: более 140 жертв
В результате атаки на авиабазу у города Брак Аль-Шати на юге Ливии погиб 141 человек. Об этом сообщает Reuters со ссылкой на представителя Ливийской национальной армии Ахмеда аль-Миcмари.
Он заявил, что из 141 погибшего 103 оказались военнослужащими. Аль-Миcмари отметил, что среди жертв есть и мирные жители, которые работали на базе или находились неподалеку от нее, передает lenta.ru.
Военные были атакованы отрядом выходцев из города Мисурата, известным как "Третья Сила". Аль-Миcмари указал, что ранее авиабаза контролировалась этой группировкой, номинально являющейся союзником правительства национального соглашения в Триполи, которое поддерживает ООН.