Իսրայելը կշարունակի վերահսկել Պաղեստինի հողերը կարգավորման ցանկացած տարբերակում
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ  Իսրայելը պաղեստինցիների հետ հակամարտության կարգավորման ցանկացած տարբերակում կպահպանի ռազմական վերահսկողությունը Հորդանան գետից արևմուտք ընկած բոլոր հողերի նկատմամբ։
«Մենք խաղաղության ենք ձգտում մեր հարևանների հետ, իսկական խաղաղության, խաղաղության, որը կպահպանվի սերունդներ։ Այդ իսկ պատճառով կարգավորման ցանկացած տարբերակի պարագայում կամ առանց դրա կպահպանենք ռազմական վերահսկողությունը Հորդանան գետից արևմուտք ընկած ողջ տարածքի նկատմամբ», -նշել է Նեթանյահուն 6-օրյա պատերազմի 50-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառ ման ժամանակ։
Նա կրկնել է պաղեստինցիներին հասցեագրված պահանջը՝ ճանաչելու Իսրայելը հրեա ժողովրդի պետություն։ «Այդպիսին են խաղաղության հիմքերը, և դրանց մերժումն այն է, ինչը խանգարում է հասնել խաղաղության», - հավելել է նա։

Израиль намерен контролировать земли Палестины при любом варианте урегулирования
Израиль при любом варианте урегулирования с палестинцами сохранит военный контроль над всеми землями к западу от реки Иордан, которыми он овладел ровно полвека назад. Об этом, как передает РИА Новости, заявил глава израильского правительства Биньямин Нетаньяху.
"Мы стремимся к миру с нашими соседями, настоящему миру, миру, который продержится поколения. По этой причине при любом варианте урегулирования или без такового мы сохраним военный контроль над всей территорией к западу от реки Иордан", — сказал Нетаньяху.
Он повторил обращенное к палестинцам требование признать Израиль государством еврейского народа. "Таковы основы мира, и их отрицание — это то, что мешает этот мир достичь", — добавил премьер-министр.