Թրամփը պահանջել է մահապատժի ենթարկել Նյու Յորքի ահաբեկչին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Նյու Յորքում հոկտեմբերի 31-ի ահաբեկչության գործով մեղադրվող Ուզբեկստանի քաղաքացի Սայֆուլլո Սաիպովը մահապատժի է արժանի: Այդ մասին նախագահը գրառում է կատարել Twitter-ի իր միկրոբլոգում, փոխանցում է ՐԻԱ Նովոստի գործակալությունը: :
«Նյու Յորքում ահաբեկչություն գործած անձն ուրախ էր, երբ խնդրում էր ԻՊ դրոշը կախել իր հիվանդասենյակում: Նա 8 մարդ է սպանել, ծանր վնասվածքներ պատճառել 12-ին: Նրան հարկավոր է մահապատժի ենթարկել»,-գրել է Թրամփը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 31-ին ահաբեկչական գործողություն է իրականացվել Նյու Յորքում:  Ստորին Մանհեթենում ավտոմեքենան, որի ղեկին երիտասարդ տղամարդ էր նստած, մխրճվել է ամբոխի մեջ: Որոշ ժամանակ անց մեքենան բախվել է դպրոցական ավտոբուսի և կանգ է առել:Իշխանությունները պատահարը որակել են որպես ահաբեկչություն: 6 մարդ մահացել է տեղում, ևս 2-ը՝ հիվանդանոցում, ստացած վիրավորումներից:

Trump Wanted to Execute the New York Terrorist
The President of the United States Donald trump in his Twitter wrote that advocates the death penalty for 29-year-old native of Uzbekistan, Saipov Saifulla, October 31, have committed a terrorist act in new York, Rusreality reports.
“New York terrorist, with pleasure asked me to hang the flag of the “Islamic state” in his hospital room. He killed eight people, seriously wounded another 12. HE SHOULD GET THE DEATH PENALTY!” — said the President of the United States.
Earlier it was reported that Saipov was charged with terrorism. He faces life imprisonment or the death penalty. Also found out that Saipov had intended to crush even more people crossing the Brooklyn bridge. He was going to hang the flags of the “Islamic state” on the front and rear of the truck, but was afraid to do it because it could attract too much attention.