ԱՄՆ հատուկ ծառայությունները տեսանյութ են հրապարակել բեն Լադենի որդու հարսանիքից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱՄՆ-ի Կենտրոնական հետախուզական վարչությունը հրապարակել է «Ալ Կաիդա» միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության սպանված առաջնորդ Ուսամա բեն Լադենի որդու հարսանիքի ժամանակ նկարահանված տեսանյութ, հայտնում է lenta.ru-ն:
Տեսանյութում երևում է, ինչպես է թիվ մեկ ահաբեկչի որդին՝ Համզան, շփվում հյուրերի հետ: Նշենք, որ նախկինում Ուսամա բեն Լադենի որդու մասնակցությամբ կադրեր երբեք չեն ցուցադրվել:
ԱՄՆ-ի Կենտրոնական հետախուզական վարչությունը նոյեմբերի 1-ին հրապարակել էր Ուսամա բեն Լադենի հետ կապված մոտ 470 հազար փաստաթուղթ՝ այդ թվում նրա անձնական օրագիրը:
Ուսամա բեն Լադենն ոչնչացվել է 2011 թվականի մայիսի 2-ին Պակիստանի Աբբոտաբադ քաղաքում ամերիկյան հատուկ ծառայություններին գաղտնի ռազմական գործողության արդյունքում: Նա մարմինը թաղվել է ծովում:

ЦРУ показало видео со свадьбы сына бен Ладена (видео)
Центральное разведывательное управление (ЦРУ) США опубликовало видеозапись, сделанную во время свадьбы сына покойного лидера международной террористической организации "Аль-Каида"  Усамы бен Ладена, передает lenta.ru
На кадрах видно, как сын бен Ладена Хамза, одетый в традиционную одежду, общается с гостями во время празднования.
1 ноября сообщалось, что ЦРУ опубликовало почти 470 тысяч документов, связанных с Усамой бен Ладеном. Среди документов присутствуют фотографии сына бен Ладена Хамзы, видеочерновики с заявлениями бывшего "террориста номер один", джихадистская пропаганда, а также дневник бен Ладена.
Усама бен Ладен был ликвидирован 2 мая 2011 года в результате тайной военной операции американского спецназа в пакистанском городе Абботабад, где он прятался на протяжении нескольких лет. Его тело было захоронено в море.