Հայկական երկու հանրապետությունների ԱԳՆ-ները խորհրդակցություններ են անցկացրել
Մարտի 26-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ-ում կայացել են հերթական խորհրդակցությունները՝ երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև, հայտնում է Արցախի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական կայքը։
Խորհրդակցություններին արցախյան կողմից մասնակցում էին արտաքին գործերի նախարարի տեղակալներ Արմինե Ալեքսանյանը և Ֆելիքս Խաչատրյանը, ինչպես նաև ԱԳՆ համապատասխան ստորաբաժանումների աշխատակիցներ, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից՝ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Աշոտ Հովակիմյանը։
Կողմերը քննարկել են երկու գերատեսչությունների միջև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ և նախանշել փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերը:
Խորհրդակցությունների շրջանակներում Աշոտ Հովակիմյանին ընդունել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը։ Արցախի արտգործնախարարը գոհունակությամբ է նշել երկու գերատեսչությունների միջև արդյունավետ համագործակցությունը և կարևորել նման խորհրդակցությունների պարբերաբար անցկացումը՝ արտաքին քաղաքական տարբեր հարցերի շուրջ համաձայնեցված քաղաքականության վարման և համահայկական նշանակություն ունեցող հարցերի լուծման տեսանկյունից։

Foreign Ministries of Artsakh and Armenia Had Regular Consultations
On March 26, in the MFA of the Republic of Artsakh, regular consultations were held between the Foreign Ministries of the two Armenian states, official page of Artsakh Foreign Ministry reports.
From the Artsakh side, Vice-Ministers of Foreign Affairs Armine Alexanyan and Felix Khachatryan, as well as staffers of the relevant departments of the Foreign Ministry and from the Republic of Armenia Deputy Foreign Minister Ashot Hovakimyan participated in the consultations.
The sides discussed a wide range of issues related to the cooperation between the two Ministries in the frameworks of international organizations and outlined the steps to be taken to further expand and deepen the cooperation.
In the frameworks of the consultations the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Ashot Hovakimyan.
The Foreign Minister of Artsakh noted with satisfaction the productive cooperation between the two Ministries and stressed the importance of holding such consultations on regular basis in terms of implementing a coordinated policy on various foreign policy issues and addressing matters of pan-Armenian importance.