Իրանը հերքել է երկրում գաղտնի միջուկային գործունեության վերաբերյալ հաղորդումները
Թեհրանը հերքում է պնդումներն այն մասին, որ Իրանում գաղտնի միջուկային գործունեություն էծավալվում: Այդ մասին հայտնել է Վիեննայում միջազգային կազմակերպություններում Իրանի մշտական ներկայացուցչությունը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«(ԱԷՄԳ-ի ղեկավարի պաշտոնակատարի – խմբ.) այցն (Իրան) ուրևէ հատուկ օրակարգ չուներ, ինչը կարող էր ցանկանալ (ազգային անվտանգության հարցերով ԱՄՆ-ի նախագահի խորհրդական – խմբ.) Բոլթոնը, միևնույն ժամանակ մենք հերքում ենք գաղտնի միջուկային գործունեության վերաբերյալ բոլոր պնդումները»,- ասվում է Twitter-ում ներկայացուչության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Բոլթոնն ավելի վաղ Twitter-ում գրել Է, որ ԱԷՄԳ-ի անդամ երկրներն անհամբերությամբ սպասում են կազմակերպության ղեկավարի պաշտոնակատար Քոռնել Մերուցեի՝ Իրան ուղևորության արդյունքների մասին տեղեկավության՝ հնարավոր գաղտնի միջուկային նյութերի և գործունեության կապակցությամբ:

Иран опроверг сообщения о скрываемой ядерной деятельности в стране
Тегеран отвергает утверждения о том, что в Иране ведется скрытая ядерная деятельность. Об этом, как передает РИА Новости, сообщило постпредство Ирана при международных организациях в Вене.
"Визит (и.о. главы МАГАТЭ в Иран – ред.) не имел какой-либо особой повестки, как того мог бы желать (советник президента США по нацбезопасности Джон – ред.) Болтон, в то же время мы отвергаем любые утверждения о скрываемой ядерной деятельности", - говорится в сообщении миссии в Twitter.
Болтон ранее написал в Twitter, что страны-члены МАГАТЭ с нетерпением ждут информации о результатах поездки и. о. главы организации Корнела Феруцэ в Иран по поводу возможных скрытых ядерных материалов и деятельности.