Հակամարտության սկսվելուց ի վեր Դոնբասում 3300-ից ավել խաղաղ քաղաքացիներ են զոհվել. ՄԱԿ
Ուկրաինայում մարդու իրավունքների հարցերով ՄԱԿ-ի առաքելությունը արձանագրել է, որ 3300-ից ավելի խաղաղ քաղաքացիներ են զոհվել Դոնբասում հակամարտության սկսվելուց ի վեր: Այդ մասին սեպտեմբերի 17-ին հայտարարել է առաքելության ղեկավար Մաթիլդա Բոգները:
«Այսօր քաղաքացիական բնակչության շրջանում զոհերի թվաքանակն ամենացածրն է հակամարտության ողջ ժամանակաշրջանում … Երեք ամսվա ընթացքում (մայիսի 16-ից մինչև օգոստոսի 15-ը) 8 մարդ է զոհվել հակամարտության հետևանքով, 60 հոգի վերքեր են ստացել, նրանց թվում՝ ինը երեխա»,- հայտարարել է Բոգները:

В ООН назвали число погибших мирных жителей с начала конфликта на Донбассе
Миссия ООН по правам человека на Украине зафиксировала гибель более 3300 мирных граждан в Донбассе с начала конфликта, заявила во вторник глава миссии Матильда Богнер, передает РИА Новости.
"Сегодня количество жертв среди гражданского населения самое низкое за период конфликта, который забрал жизни более 3300 жизней гражданских лиц… За три месяца (с 16 мая по 15 августа – ред.) 8 человек… погибли в связи с конфликтом, 60 получили ранения, среди них 9 детей", - заявила Богнер на брифинге.
- Байден: Власти Украины согласились на спецстатус Донбасса Байден отметил сложность такого решения для Киева.