Թուրքիան հայտնում է, որ վերահսկողություն է հաստատել Ռաս ալ-Այն քաղաքի վրա
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը այսօր հաղորդել է, որ թուրքական բանակը վերահսկողություն է սահմանել սիրիական սահմանամերձ Ռաս ալ-Այն քաղաքի վրա, հայտնում է «Ազատությունը»:
Քրդական ուժերը հերքում են քաղաքի կենտրոնը գրավելու Անկարայի պնդումները: «Սիրիական ժողովրդավարական ուժեր»-ի ռազմական հարցերով մամուլի խոսնակը «Ռոյթերս»-ին ասել է, որ թուրքական ուժերը մտել են քաղաքի արդյունաբերական թաղամասը, որտեղ բախումները դեռ շարունակվում են:
Ռաս ալ-Այնը Սիրիայի հյուսիս-արևելքում ծավալած Թուրքիայի ռազմական գործողության հիմնական թիրախներից մեկն է:

Турецкая армия сообщает о захвате города Рас-эль-Айн
Турецкая армия совместно с подконтрольными ей частями "Свободной сирийской армии" (CHC) в ходе военной операции "Источник мира" 12 октября захватила город Рас-эль-Айн на севере Сирии, передает EADaily.
Об этом сообщается в Twitter-е турецкого Министерства обороны, что также подтверждается изданием Daily Sabah. По его данным, именно подразделения CHC сыграли главную роль в этой победе и очистке города от курдских формирований народной самообороны (YPG).
При этом сами представители курдских формирований отрицают, что Рас эль-Айн находится под контролем ВС Турции. Об этом передает AFP, ссылаясь на представителя курдов.