ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շաբաթ օրն ասել է, որ Չինաստանի հետ առևտրային բանակցությունները «շատ լավ» են անցնում, բայց Միացյալ Նահանգները Չինաստանի հետ պայմանագիր կկնքի, եթե միայն դա «ճիշտ» գործարք լինի Ամերիկայի համար, տեղեկացնում է Reuters-ը։
Թրամփն Ալաբամա մեկնելուց առաջ  Էնդրյուս ավիաբազայում լրագրողներին ասել է, որ բանակցություններն ավելի դանդաղ են ընթանում, քան ինքը կցանկանար, բայց «Չինաստանը ցանկանում է համաձայնագիր կնքել ավելի շատ, քան ինքը»։
«Առևտրային բանակցությունները Չինաստանի հետ առաջ են գնում։ Ես կարծում եմ, որ եթե մենք համաձայնագիր կնքենք, դա կլինի հիանալի համաձայնագիր, և եթե դա հիանալի համաձայնագիր չլինի, ես այն չեմ կնքի»,- ասել է նա։

Китай хочет заключить соглашение больше, чем он: Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил в субботу, что торговые переговоры с Китаем проходят «очень хорошо», но Соединенные Штаты заключат договор с КНР только, если это будет «правильная» сделка для Америки, сообщает Reuters.
Трамп заявил журналистам на авиабазе Эндрюс перед поездкой в Алабаму, что переговоры продвигаются медленнее, чем ему бы хотелось, но «Китай хочет заключить соглашение больше, чем он».
«Торговые переговоры с Китаем продвигаются. Я думаю, что очень хорошо, и если мы заключим соглашение, это будет прекрасное соглашение, и если это не будет прекрасное соглашение, я не заключу его», - сказал он.