Թբիլիսիում ցուցարարների նկատմամբ ջրցան է կիրառվել, կան տուժածներ
Բողոքի ցույցի երկու մասնակից Թբիլիսիում  Վրաստանի խորհրդարանի մոտ՝ Թբիլիսիի կենտրոնում տուժել է ջրցանից, ասել է բողոքի շարժման առաջնորդներից Շոթա Դիգմելաիշվիլին, տեղեկացնում է Sputnik-Գրուզիան։
Վնասվել է նրանցից մեկի աչքը, իսկ երկրորդի՝ «Գիրչի» կուսակցության անդամի ձեռքն ու դեմքի ոսկորն են կոտրվել։
«Դա տեղի ունեցավ իմ կողքին։ Ջրցանի շիթը, ցավոք, վնասեց մեկի աչքը, բայց, ինչպես մեզ գրում են հիվանդանոցից, հաջողվել է փրկել նրա աչքը»,- ասել է «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության անդամ Զաալ Ուդումաշվիլին։
Ջրցան մեքենաները գործադրելուց և ցուցարարներին ցրելուց առաջ ՆԳՆ-ն հավաքվածներին կոչ է արել հեռանալ խորհրդարանի մուտքերի տարածքից, բայց նրանք հրաժարվել են ցրվել։
Այդ ընթացքում, չճշտված տվյալներով, կալանավորվել է ակցիայի 18 մասնակից, այդ թվում՝ «Միասնական ազգային շարժման» ակտիվիստ Ակակի Մինաշվիլին։

Two Protesters Were Injured In Tbilisi
Two protesters were injured while using a water cannon near the Georgian parliament in central Tbilisi, said one of the leaders of the protest movement Shota Dighmelashvil.
One of them has an damaged eye, and the second, a member of the Girchi party, has a fractured arm and facial bone, Sputnik-Georgia reported.
Before using water cannons and starting to oust the protesters, the Ministry of Internal Affairs called on the audience to leave the territory at the entrances to the parliament.
According to unconfirmed reports, 18 protesters were detained by this time, including Akaki Minashvili, a member of the National Movement.