Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է Արցախի Հանրապետության հռչակման օրվան նվիրված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 8-ին այցելել է Շուշի քաղաք և մասնակցել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության կազմակերպած տոնական միջոցառմանը՝ նվիրված ԱՀ հռչակման օրվան: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է մասնակիցներին՝ իր խոսքում ընդգծելով, որ մեծ մաքառումի գնով է հաջողվել ձեռք բերել Արցախի ազատությունն ու անկախությունը: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ զարգացած և մրցունակ պետություն ունենալու համար շատ կարևոր է գիտելիքահենք ու աշխատասեր երիտասարդություն ունենալը և նրա ներգրավվածությունը ինչպես երկրի քաղաքական համակարգում, այնպես էլ կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում:
Հանդիսավոր միջոցառման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը կուսակցական տոմսեր է հանձնել նաև քաղաքական ուժի շարքերը համալրած մի խումբ երիտասարդների:
Արարողությանը մասնակցում էին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, Շուշիի վարչակազմի ղեկավար Էրիկ Հարությունյանը, ԱԺ «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության անդամներ:

Араик Арутюнян принял участие в праздничном мероприятии по случаю Дня Республики Арцах
8 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил город Шуши и принял участие в праздничном мероприятии,организованном партией "Азат Айреник" по случаю Дня Республики Арцах, сообщает официальный сайт президента.
Приветствовав участников, глава государства подчеркнул, что свободу и независимость Арцаха удалось обрести ценой продолжительной борьбы. По словам президента республики, для того, чтобы иметь развитое и конкурентоспособное государство, необходимо наличие научной и трудолюбивой молодежи и важна ее вовлеченность как в политическую систему страны, так и во все сферы жизнедеятельности.
В ходе торжественного мероприятия президент Арутюнян вручил партийные билеты группе лиц, вступивших в ряды партии.
В церемонии приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян, руководитель администрации Шушинского района Эрик Арутюнян, члены фракции НС "Свободная Родина - ОГА".