Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է Արցախի Հանրապետության հռչակման օրվան նվիրված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 8-ին այցելել է Շուշի քաղաք և մասնակցել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության կազմակերպած տոնական միջոցառմանը՝ նվիրված ԱՀ հռչակման օրվան: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է մասնակիցներին՝ իր խոսքում ընդգծելով, որ մեծ մաքառումի գնով է հաջողվել ձեռք բերել Արցախի ազատությունն ու անկախությունը: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ զարգացած և մրցունակ պետություն ունենալու համար շատ կարևոր է գիտելիքահենք ու աշխատասեր երիտասարդություն ունենալը և նրա ներգրավվածությունը ինչպես երկրի քաղաքական համակարգում, այնպես էլ կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում:
Հանդիսավոր միջոցառման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը կուսակցական տոմսեր է հանձնել նաև քաղաքական ուժի շարքերը համալրած մի խումբ երիտասարդների:
Արարողությանը մասնակցում էին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, Շուշիի վարչակազմի ղեկավար Էրիկ Հարությունյանը, ԱԺ «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության անդամներ:

Arayik Harutyunyan Visited Festive Event On The Occasion Of The Artsakh Republic Proclamation
On 8 September Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan visited the town of Shoushi and partook in the festive event organized by the "Azat Hayreniq" party on the occasion of the Artsakh Republic proclamation, official website reports.
The Head of the State welcomed the participants underlining in his remarks that the freedom and independence of Artsakh had been gained at the cost of great struggle. According to the republic's President, in order to have a developed and competitive state, it is an imperative to have a knowledge-based and diligent youth, to ensure its involvement in the political system of the country, as well as in all the spheres of life.
During the solemn event, President Harutyunyan handed party tickets to a group of young people who had joined the ranks of the political force.
Chairman of the Artsakh Republic National Assembly Arthur Tovmasyan, head of the Shoushi regional administration Erik Harutyunyan, members of the NA "Azat Haryreniq-UCD" faction took part in the ceremony.