Հունաստանի խորհրդարանը հաստատել է խիստ տնտեսման նոր փաթեթը
Ինչպես հաղորդում է RosBalt-ը, առանց այդ միջոցների հաստատման հնարավոր չէր լինի վարկատուների կողմից Հունաստանում բարեփոխումների գնահատումն ու նոր վարկի տրամադրումը։
Պատգամավորների պահանջով բաց քվեարկություն է անցկացվել, ընդ որում ութ հոդվածներ առանձին-առանձին են դրվել քվեարկության։
Այդ օրենքներով նախատեսվում է բարձրացնել հարկերը, բարձրանում է կենսաթոշակի անցման տարիքային շեմը՝ մինչև 67 տարեկան, չեղարկվում են նախապես թոշակի անցնելու գրեթե բոլոր հնարավորությունները։ Առանձին հոդվածով խստացվում է հարկային օրենսդրության խախտման պատիժը։

Парламент Греции принял закон о введении мер жесткой экономии
Как передает RosBalt, без одобрения этих мер парламентом невозможно проведение первой оценки выполнения Грецией программы реформ и предоставление кредитов греческой экономике.
По требованию депутатов голосование было поименным, причем по восьми статьям оно проводилось отдельно.
Согласно этим мерам, пенсионный возраст повышается до 67 лет, практически полностью упраздняются возможности преждевременного выхода на пенсию. Отдельная статья документа предусматривает ужесточение санкций за нарушение налогового законодательства.