Ավստրալիան մտադիր է արտաքսել երկու ռուս դիվանագետի «Սկրիպալի գործի» առնչությամբ
Ավստրալիան մտադիր է արտաքսել երկու ռուս դիվանագետների Մեծ Բրիտանիայում նախկին ռուսական գործակալի թունավորման առնչությամբ, հայտարարել է երկրի վարչապետ Մալքոլմ Թերնբուլը, փոխանցում է ''Reuters''-ը:
"Միացյալ Թագավորության և այլ դաշնակիցների և գործընկերների հետ միասին Ավստրալիան միջոցներ է ձեռնարկում ՝ ի պատասխան Սոլսբերիում վերջերս տեղի ունեցած հարձակման", - ասված է վարչապետի հայտարարության մեջ:
Ըստ հայտարարության՝ նշված դիվանագետները չգրանցված գործակալներ են, որոնց գործունեությունը հակասում է Վիեննայի կոնվենցիաներին:

Австралия намерена выслать двух российских дипломатов в связи с "делом Скрипаля"
Австралия намерена выслать двух российских дипломатов в ответ на нападение на бывшего российского шпиона в Великобритании, заявил во вторник премьер-министр Австралии - Малкольм Тернбулл, передает ''Reuters''.
"Вместе с Соединенным Королевством и другими союзниками и партнерами Австралия принимает меры в ответ на недавнюю атаку в Солсбери, Великобритания", - говорится в заявлении Тернбулл.
"Два российских дипломата, идентифицированных как незаявленные сотрудники разведки, будут высланы правительством Австралии за действия, не соответствующие их статусу, в соответствии с Венскими конвенциями''.