Լարվածության աճ Գազայի հատվածում. Նեթանյահուն կրճատել է իր այցը Ֆրանսիա
ՀԱՄԱՍ շարժման զինյալները Գազայի հատվածից Իսրայելի ուղղությամբ նոյեմբերի 11-ի երեկոյից 17 հրթիռ են արձակել, իսրայելցի զինվորականներին հաջողվել է որսալ դրանից երեքը, հայտնում է հրեական պետության պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը:
Հաղորդվում է, որ հրթիռակոծությունը սկսվել է Գազայի տարածքում հնչած կրակոցներից հետո, որի արդյունքում մահացել է 6 պաղեստինցի զինյալ և մեկ իսրայելցի սպա:
Պաղեստինյան կողմի տվյալներով, հակամարտության հերթական սրման պատճառ է դարձել նախօրեին իսրայելական հատուկ ջոկատայինների` քաղաքացիական ավտոմեքենայով անկլավ ներթափանցումը և Խան-Յունիս քաղաքի մոտ տեղի զինյալների դաշտային հրամանատարի սպանությունը: Երբ իսրայելցիները հայտնաբերվել են և առճակատվել հակառակորդի` իրենց գերազանցող ուժերի հետ, օգնության են կանչել օդուժին, որը ոչնչացրել է ևս 5 պաղեստինցու:
Գազայի հետ սահմանային իրավիճակի պատճառով Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն կրճատել է Ֆրանսիա իր այցելությունը:

Обострение ситуации в секторе Газа: Нетаньяху сократил визит во Францию
Израильские военные засекли с вечера 11 ноября пуски 17 ракет из сектора Газа и перехватили три из них. Об этом, как передает Корреспондент, сообщила армейская пресс-служба.
Обстрелы начались после перестрелки на территории анклава,в которой погибли шесть палестинских боевиков и один израильский офицер.
По данным палестинской стороны, очередное обострение конфликта началось с того, что накануне израильский спецназ проник на территорию анклава на гражданском автомобиле и ликвидировал в районе города Хан-Юнис полевого командира местных боевиков.
Когда израильтяне были обнаружены и столкнулись с превосходящими силами противника, они вызвали авиацию, уничтожившую еще пятерых палестинцев.