Թրամփին նախկին փաստաբանը վճարել է հարցումներում Թրամփի արդյունքները բարելավելու համար
Դոնալդ Թրամփի նախկին փաստաբան Մայքլ Կոենը հաստատել է, որ 2015 թվականին տեխնոլոգիական ընկերություններից մեկի ղեկավարին վճարել է, որ որպեսզի առցանց հարցման արդյունքները լինեն ԱՄՆ նախագահի օգտին:
«Ինչ վերաբերում է հարցումները կեղծելու մասին Wall Street Journal-ի հոդվածին, ապա այն, ինչ ես արել եմ, արել եմ կարգադրությամբ և միայն Թրամփի շահի համար: Ես անկեղծ զղջում եմ իմ կույր հավատարմության համար մարդուն, ով դրան արժանի չէր», - Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Կոենը:
Հաղորդվում է, որ Կոենը մասնավորապես վճարել է, որպեսզի Թրամփը շատ ձայն հավաքի 2014 թվականի սկզբին CNBC ընկերության` բիզնես առաջնորդների մասին առցանց հարցման ժամանակ, ինչպես նաև 2015 թվականին Հանրապետական կուսակցությունից նախագահի հնարավոր թեկնածուների մասին հարցման ժամանակ:
Սակայն, ինչպես նշում է պարբերականը, այդ փորձերը հաջողությամբ չեն պսակվել և Թրամփը ցածր հորիզոնականներում է հայտնվել:

Экс-адвокат Трампа платил за улучшение результатов опросов в его интересах
Экс-адвокат Дональда Трампа Майкл Коэн подтвердил, что заплатил главе небольшой технологической компании в 2015 году, чтобы подстроить данные онлайн-опросов в интересах президента США Дональда Трампа, передает Интерфакс.
"Что касается статьи о фальсификации опроса в Wall Street Journal, то, что я сделал, было сделано по распоряжению и для единственной выгоды Трампа. Я искренне сожалею о своей слепой верности человеку, который этого не заслуживает", - написал Коэн в своем твиттере.
Это сообщение стало ответом на статью в Wall Street Journal, в которой говорилось, что экс-адвокат Трампа не доплатил владельцу технологической компании Джону Гогеру.
По словам главы технологической компании, Коэн попросил его в начале 2014 года помочь Трампу набрать больше голосов в онлайн-опросе компании CNBC о бизнес-лидерах, а также в 2015 году в опросе о возможных кандидатах в президенты от республиканской партии. Однако, как отмечает издание, попытки Гогера не увенчались успехом, и Трамп занял нижние позиции.