Արցախի նախագահը շնորհավորել է աշխատավորների միջազգային օրը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,  ուղերձում ասված է.
Реклама 15
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-իԱշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբմեծարել ու գնահատել է աշխատավորին ու նրա աշխատանքը՝ այն խորին համոզմամբոր հենց աշխատանքն է դաստիարակում ու գեղեցկացնում մարդունհենց աշխատանքն է բարօրության հիմնական աղբյուրը:
Մեր պետության կարևորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններորպեսզի յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելուսեփական աշխատանքով իր կարիքները հոգալուիր երեխաների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու հնարավորություն:
Նոր աշխատատեղերի ստեղծումըբնակչության զբաղվածության մակարդակի բարձրացումըաշխատավորների իրավունքների պաշտպանությունն այսուհետ ևս կլինեն մեր իշխանությունների առաջնահերթությունների շարքումորոնց լուծման ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ մայիսյան այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ և մաղթում խաղաղությունքաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

President of Artsakh Sent a Congratulatory Address on the International Labor Day
On 1 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address on the International Labor Day.  The address runs as follows:
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my most heartfelt congratulations on May Day, the International Workers' Day.
The Armenian people have always stood out with their diligence, celebrated and acknowledged the workers and their work with strong confidence that the latter is the mother lode of welfare.
One of the major challenges facing our state is to provide an environment enabling each and every one to work, meet their own needs, and secure a well-to-do life for their children.
Creating new employment opportunities, raising the population employment rate, defending the rights of workers will further on remain among the priorities for our authorities, and diverse programs are carried out to address them.
Once again I congratulate all of you on this beautiful May holiday and wish peace, good health and all the best."