Արցախի նախագահը շնորհավորել է աշխատավորների միջազգային օրը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,  ուղերձում ասված է.
Реклама 15
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-իԱշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբմեծարել ու գնահատել է աշխատավորին ու նրա աշխատանքը՝ այն խորին համոզմամբոր հենց աշխատանքն է դաստիարակում ու գեղեցկացնում մարդունհենց աշխատանքն է բարօրության հիմնական աղբյուրը:
Մեր պետության կարևորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններորպեսզի յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելուսեփական աշխատանքով իր կարիքները հոգալուիր երեխաների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու հնարավորություն:
Նոր աշխատատեղերի ստեղծումըբնակչության զբաղվածության մակարդակի բարձրացումըաշխատավորների իրավունքների պաշտպանությունն այսուհետ ևս կլինեն մեր իշխանությունների առաջնահերթությունների շարքումորոնց լուծման ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ մայիսյան այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ և մաղթում խաղաղությունքաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Президент Арцаха направил поздравительное послание по случаю Международного дня солидарности трудящихся
1 мая президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Международного дня солидарности трудящихся.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 1 Мая - Международным днем солидарности трудящихся!
Армянский народ всегда отличался своим трудолюбием, чтил и ценил трудящегося и его труд, будучи убежденным, что именно труд воспитывает и украшает человека, является основным источником его благополучия.
Одна из важных задач нашего государства - создавать условия, при которых каждый имел бы работу, возможность своей работой удовлетворять собственные нужды, обеспечивать благополучную жизнь своих детей.
Создание новых рабочих мест, повышение уровня занятости населения, защита прав трудящихся и впредь будут среди приоритетов наших властей, и в этом направлении осуществляются разные программы.
Вновь поздравляю всех вас с этим прекрасным майским праздником и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ!"