Բակո Սահակյանը մասնակցել է դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է դատական համակարգի աշխատակիցներին ու վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և պետական պարգևներ ու կոչումների վկայականներ հանձնել ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ժողովրդավարական պետության կայացման, իշխանության թևերի միջև հավասարակշռվածության ապահովման համար չափազանց կարևոր է օրենքի տառին և ոգուն համահունչ, լիարժեք գործող, արհեստավարժ դատական համակարգը:

President of Artsakh Partook at a Solemn Event Devoted to the Day of the Judicial System Worker
On 20 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at a solemn event devoted to the Day of the Judicial System Worker.
The President congratulated the workers and veterans of the system on the professional holiday, handed in state awards and title certificates to a group of the sphere's representatives.
President Sahakyan underlined that a fully functioning and professional judicial system complying with the letter and spirit of the law is of utmost importance for the establishment of democratic state, ensuring the balance between the branches of power.