Արցախի Նախագահը պետական պարգևներ և պատվավոր կոչումների վկայականներ է հանձնել մի խումբ անձանց
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին պետական պարգևներ և պատվավոր կոչումների վկայականներ է հանձնել հանրապետության կենսագործունեության տարբեր բնագավառներում հաջողություններ արձանագրած մի խումբ անձանց:
Շնորհավորելով ներկաներին՝ Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ նրանք տարբեր ոլորտներ են ներկայացնում և իրենց երկարամյա բեղմնավոր աշխատանքով մեծապես նպաստում են մեր պետության զարգացմանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն արժևորում և գնահատում է նրանց հայրենանվեր գործունեությունը՝ վստահություն հայտնելով, որ այսուհետ ևս նրանք կշարունակեն աշխատել նույն եռանդով և արդյունավետությամբ:

Президент Арцаха вручил государственные награды и свидетельства о почетных званиях
5 марта президент Республики Арцах Бако Саакян вручил государственные награды и свидетельства о почетных званиях группе лиц, добившихся успехов в разных сферах жизнедеятельности республики.
Поздравив присутствующих, президент Саакян отметил, что они представляют разные сферы и своей многолетней плодотворной работой содействуют развитию нашей республики.
Глава государства подчеркнул, что государство ценит их патриотическую деятельность, выразив уверенность, что они и впредь продолжат работать с той же энергией и эффективностью.