Թրամփը Շանահանին կառաջադրի Պենտագոնի ղեկավարի պաշտոնում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է Պատրիկ Շանահանին առաջադրել Պենտագոնի ղեկավարի պաշտոնում: Այս մասին Twitter-ում գրառում է կատարել Թրամփի մամուլի քարտուղար Սարա Սանդերսը:
«Նախագահը մտադիր է Շանահանին առաջադրել պաշտպանության նախարարի պաշտոնում», - հայտարարել է Սանդերսը՝ նշելով, որ Թրամփը նման որոշում է ընդունել՝ հիմնվելով այն հանգամանքի վրա, որ «Շանահանը հրաշալի ծառայել է երկրին և ունի առաջնորդի որակներ»:
Ջեյմս Մեթիսի հրաժարականից հետո Շանահանը 2019 թվականի հունվարի 1-ից Պենտագոնի ղեկավարի պաշտոնակատարն է։

Трамп намерен выдвинуть Шанахана на пост главы Пентагона
Президент США Дональд Трамп намерен выдвинуть Патрика Шанахана на пост министра обороны. Об этом, как передает РИА Новости, сообщила в Twitter пресс-секретарь президента США Сара Сандерс.
"Президент намерен выдвинуть Патрика М. Шанахана в министры обороны", - написала Сандерс.
По заявлению Сандерс, Трамп принял решение, основываясь на том, что Шанахан "великолепно служил стране и продемонстрировал лидерские качества".
Шанахан в настоящее время исполняет обязанности главы ведомства. В случае выдвижения его кандидатуру предстоит утвердить сенату.
Шанахан стал и.о. главы Пентагона с 1 января 2019 года в связи с отставкой министра Джеймса Мэттиса.